FACT SHEET

 

GENEL BİLGİLER                                                                                   

Otel Kategorisi           : 5 Yıldız             Pansiyon; Yarım Pansiyon                          

Oda Sayısı                : 87                       Sezon  ; 12 Ay Açık                  

Yatak Sayısı              : 250                                                         

Restaurant Sayısı     : 1                                                       

Havuz Sayısı            : 3

Aqua Park                : 7 kaydıraklı

                                                                                    

 

Tüm Odalarda Uydu Tv, Kablosuz İnternet, Split Klima, Saç Kurutma Makinası, Küvet, Telefon, Kasa, Banyo Telefonu, Tüm zemin halı kaplama. TÜM ODALARIMIZDA TERMAL SU BULUNMAKTADIR.

TERMAL HAVUZLARIMIZ ve HAVUZLARIMIZ

 

4 farklı termal suyu ile bölgenin şifa deposu olan tesisimiz, çeşitli hastalıklara yardımcı tedavilerde resmi kurumların onaylamış olduğu ve tavsiyesi ile hizmet vermektedir.

İstanbul üniversitesi araştırma uygulama merkezinin verdiği raporda termalimizin başlıca faydaları ;

 

-Hertürlü romatizmal hastalıklar                                                         İçme suyu olarak kullanıldığında ;

-Ameliyat ve travma sonrası tedaviler                                                 -Böbrek fonksiyonlarını düzeltici

-Duruş, hareket denge kusuru tedavisinde                                           -İdrarın aüzülme işlevini etkileyici

-Gut hastalığı tedavisinde                                                                  -Mide bağırsak sistemi karaciğer ve safrakesesi üzerinde kuvvetli tedavi  etkisi

                                                                                                        -Kabızlık ve fonksiyonelbozukluklarda

                                                                                                        -Böbrek taşlarının düşürülmesi ve iltihabi hastalık nikabetlerinde yarar sağlamaktadır

YOSUN HAVUZU FAYDALARI ;

-Zayıflama etkisi                                                                            

-İltihabi kadın hastalıkları                                                                  

-Kadın ve erkeklerde kromozom üremesinde destekleyici olarak

-Akne ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde

- Duruş, hareket denge kusuru tedavisinde

-Osteoporoz, boyun fıtığı ve bel fıtığı rahatsızlıklarında tamamlayıcı tedavi

 

RESTAURANT VE CAFELER

 

Rastaurantımız 200 kişilik olarak dizayn edilmiş olup sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinde siz değerli misafirlerime hizmet vermektedir.

EMET TERMAL RESORT OTELDEN DOĞA MANZARALARI

 • Ana bina ve tüm mekanlarda kablosuz internet
 • Market
 • Yosun ve kil kremleri, cilt maskeleri
 • Yosun ve kil sabunları
 • Hediyelik eşya ve çini dükkanı
 • Ayakta Tedavi ve Revir Hizmetleri

SAĞLIK VE GÜZELLİK HİZMETLERİ & SPA

 

Spa & Güzellik


SPA (Salus Per Aquam) Nedir?

SPA kısaltması Latince sağlık ve su kelimelerinin birleşimi olan sudan veya suyla gelen sağlık olarak bilinmektedir.

Genel anlamda sağlığı, zindeliği, estetik ve güzelliği, iyileşmeyi se ve suyun iyileştirici gücüyle kazanma denebilir.

SPA’lardaki tedaviler ıslak terapiler (hidroterapi), kuru terapiler (masajlar, vücudun sarılıp sarmalanması), zindelik terapileri (oksijen teneffüsü) ve güzellik terapileri olarak sınıflandırılabilir. Bir SPA merkezinde genellikle sauna, banyolar ve SPA havuzu bulunmaktadır. EMET THERMAL RESORT’un farkı zengin mineralli termal sularımızı hizmetinize sunmuş olmasıdır.

 • Kan dolaşımını düzenler.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasını (detoks) hızlandırır.
 • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.
 • Romatizmal hastalıkların iyileşmesine yardım eder. Hidroterapik tedavide kullanılır.
 • Kasları yumuşatıp gevşetir. Özellikle spor vb. bedensel çalışmalardan sonra yorulan ve sertleşen adale yapısındaki spazmları giderir. Kemik ve eklemlerdeki ağrıları alır.
 • Vücudun dinamizminin yenilenmesini sağlar. Adeta bünyeye enerji sarj eder.
 • Beyin yorgunluğu, zindelik yorgunluk, stres gibi ağır iş temposunun sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkileri yok eder, zindelik verir.
 • Vücuttaki aşırı elektrik yükünü alır, rahatlama sağlar.
 • Gerginlik ya da geceleri uyku bozuklukları gibi depresif problemlerin atılmasında iyileştirici etki yapar.
 • Yağların eritilip vücudun forma girmesine, derinin ve cilt dokusunun pürüzsüzleşmesine, güzelleşmesine faydası vardır.
 • BOYUN SIRT MASAJI

  Masaj yapılan kişinin sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkileri vardır. Vücudun güne zinde başlamasına yada gündelik sıkıntı ve yorgunluktan kurtulmak amacı ile yapılan gevşeme yöntemi olarak kullanılan masajdır. Adı üzerinde sadece boyun ve sırt bölgesine uygulanır.

  20 DK

  ANTİSTRS MASAJI

  Kan dolaşımını düzenler, kasları gevşetir, sinir sistemine direkt etki eder, vücudun relax hale gelmesini sağlayarak bedenen dinlendiren masaj yöntemidir. Stres bölgeleri olarak ayak, sırt ve boyuna uygulanır.

  30 DK

  KLASİK MASAJ

  Bütün vücudun kan dolaşımını hızlandırır, kas ve sinir sistemini tamamen rahatlatır. Toksin atımına yardımcı olur. Ayaklardan başlayıp bacak sırt kollar olmak üzere tüm vücuda uygulanan masaj yöntemidir.

  45 DK

  AROMATERAPİ MASAJI

  Bitki özleriyle hazırlanan çeşitli masaj yağlarını kullanarak tüm vücuda uygulanan masaj yöntemidir. Masajın temposu düşük hareketlerin şiddeti ise hafiftir. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip masaj yöntemidir.

  60 DK

  SAĞLIK MASAJI

  Tüm vücudun kan dolaşımını iyileştirerek kanın vücuda düzenli olarak akmasını sağlar. Kas ağrılarını keser, gevşemesini sağlar. Ağrı kesici ve gevşetici krem ve pomat uygulanır. Tüm vücut masajıdır.

  60 DK

  CİLT BAKIMI

  Özel hazırlanmış cilt bakım ürünleri ve kil sayesinde arınmış ve pürüzsüz bir cilde sahip olacak ve uzmanımız tarafından bu konuda ileriye yönelik olarak bilgilendirileceksiniz. Tesisimizde uygulanan bakım teknikleri:

  Çikolata Bakımı:

  Çikolatanın vücut üzerinde yaptığı etki ve his çok özeldir. Kakaonun içerdiği antioksidanların ve doğal özlerin tüm organizma üzerinde yararlı etkileri vardır. Kakao yağı vücudu yumuşatma, besleme ve nemlendirmeye yardımcı olduğu gibi yaşlanma etkilerini de azaltır. Mutluluk hormonu salgılayarak pozitif düşünce sağlar. Tüm vücuda uygulanan masaj yöntemidir.

  Bal Masajı:

  En eski Tibet terapilerinden biri olan bal masajı yumuşak doku masajı olarak bilinir. Masajın etkileri temel olarak insan cildi ve balın vitaminler, mineraller, aminoasitler gibi aktif biyolojik özellikleri ve besleyici bileşenlerin etkileşimi ile görülür. Solunum yollarında zihinsel ve fiziksel yorgunluk uyku bozukluğu gibi rahatsızlıklar içinde iyi bir iyileştirici metottur. Tüm vücuda uygulanan masaj yöntemidir.

  60 DK

  Yosun Bakımı:

  Selülit gidermede ve sıkılaştırmada oldukça etkili olan ve en eski doğal yöntemlerden biridir. Yosun sayesinde vücuttaki toksinler atılır ve oksijen alımı kolaylaşarak dolaşım daha düzenli hale gelir. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde selülitli bölgedeki yağlara çözücü ve yenileyici etkisi de vardır. Problemli bölgedeki yağ oluşumunu engeller ve cildi sıkılaştırır. Troid hormonundaki dengesizlikleri engelleyen maddeleri içeren su yosunu metabolizmayı hızlandırır. Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler cildin ipeksi olmasını sağlar.

  Kil Bakımı:

  Kil ve termal sularının birleştirerek kas ve eklemleri rahatlatır. Gözenekleri temizler ve cildin yumuşak ve yenilenmiş görünmesini sağlar. Kireçlenmeyi önler cildin direncini arttırır. Vücuttaki elektrik akımını alır.

  Çamur Bakımı:

  Çamur bakımı binlerce yıldır sağlık ve güzelliğin hizmetindedir. Bunun nedeni içindeki önemli minerallerdir. Bu maddeler vücuttaki sıvıyı dengeler, hücreyi yeniler, metabolizmayı düzenler, eklem ağrılarını keser. Aynı zamanda yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliğe de sahiptir. Tüm vücuda uygulanır.

  60 DK

Spa merkezi her türlü masaj cilt bakımı yosun tedavisi kese köpük sauna özel banyo imkanlarıyla 09:00 / 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

ÜCRETSİZ AKTİVİTELER

Aqua Park, Yeşil Hamam, Yarı Olimpik kapalı Yüzme Havuzu, Açık Yüzme Yosun Havuzu, Fitness Center, Sauna, Mini Club,  Halı Saha,  Baketbol Sahası, Voleybol Sahası,  Çim Saha,  Tenis Kortu,  Wireless,  Digital Emanet Kasası, Tüm Odalarda Digitürk Yayını,  Otopark, Doktor  ( Ayakta tedavi ve revir hizmetleri )

 

ÜCRETLİ AKTİVİTELER

Masaj, Cilt Bakımı, Kese - Köpük, Vucut Bakımları, Özel Banyo, Telefon, Çamaşırhane, Oda Servisi, Değirmen Cafe

ULAŞIM

 

 

 

Hamam Mahallesi Ünal Öztaş Caddesi Emet Termal Resort Otel & SPA    

Emet / KÜTAHYA